10 ulubionych rzeczy naszego kota!

Czy wiecie, że koty śpią do 18 godzin dziennie? Może dlatego często nam się wydaje, że to ich ulubiona czynność. Jednak bliższa obserwacja naszego pupila na pewno doprowadzi nas do nieco innych wniosków. My, jako koci wielbiciele, przyjrzeliśmy się tym zwierzakom i opracowaliśmy ranking rzeczy, które koty lubią robić najbardziej.
1. Właściciel – zdziwieni? Przywiązanie do właściciela kojarzy nam się głównie z psami, ale prawda jest taka, że koty traktują swojego właściciela jak rodzica. Nie ważne, czy kotek jest mały czy już dorosły, potrafi doskonale tworzyć więź z człowiekiem wręcz „od pierwszego wejrzenia”. Koty kochają bezwarunkowo i traktują opiekuna jako pełnoprawnego członka rodziny, dlatego im więcej miłości im okażemy, tym więcej jej otrzymamy! Koty to prawdziwi miłośnicy przytulania!
2. Jedzenie – jakby nie patrzeć, nie różnimy się zbytnio między gatunkami, prawda? Koty kochają jeść, chociaż uchodzą za wybredne. Kota łatwo jest rozpieścić specjalnymi przysmakami, więc potem nie ma się co dziwić, że pogardzi zwykłą karmą. Zwierzęcy dietetycy dodają, że dla kota najlepszym rodzajem karmy będzie ta z puszki, ponieważ zawiera dużą ilość wody…
3. A koty kochają wodę! Dlatego powinniśmy zapewnić im dostęp do świeżej i chłodnej wody na co dzień. Nie tylko jeśli chodzi o picie, bo koty uwielbiają taplać się w wodzie i nie ma w tym nic dziwnego.
4. Spanie – czyli rzecz, od której zaczęliśmy. Tutaj chyba nie ma zbyt wiele do tłumaczenia, koty przesypiają prawie ¾ doby! Trzeba również dodać, że to zwierzęta nocne, dlatego możemy mieć wrażenie, że nieustannie śpią.
5. Zabawa – jeśli jesteś właścicielem kota, na pewno wiesz, jak bardzo kocha on psocić i się bawić i nie raz wymyślałeś kreatywne zabawy dla swojego pupila. Kota w jednej chwili może coś zaabsorbować bez pamięci, a kolejnego dnia zwyczajnie się tym znudzi.
6. Podglądanie ptaków i innych zwierzaków – czy znany jest ci widok, kiedy kot wpatruje się w akwarium z rybkami niczym w najlepszy program telewizyjny? Dla kota podglądanie małych zwierzątek jest fascynujące, bo nawet w najbardziej leniwym osobniku budzi się iskierka z instynktu łowcy.
7. Drapanie – wszystkiego i w najmniej oczekiwanych miejscach. Jeśli nie zapewnimy naszemu kotu wyznaczonego miejsca do drapania, możemy być pewni, że nie raz zostawi nam niespodzianki. Na koty drapanie działa odprężająco i uspokajająco.
8. Podobnie jak pielęgnacja – koty uchodzą za bardzo czyste stworzenia, ponieważ potrafią same zatroszczyć się o swoją higienę osobistą. Dodatkowo sprawia im to prawdziwą przyjemność.
9. Głaskanie – koty uwielbiają być w centrum uwagi i pragną bliskiego kontaktu z właścicielem. Dlatego tak często wskakują nam na kolana albo siadają przed nami domagając się porcji pieszczot.
10. Powrócić do zdrowia – nie ma szczęśliwszego kota od tego, który właśnie uporał się z jakąś przykrą dolegliwością!